:بلبرینگ:بیرینگ:نیدل بیرینگ:یاطاقان: :بلبرینگ:بیرینگ:نیدل بیرینگ:یاطاقان:

View Hardware
لیست قیمت
کاتالوگ ها
لیست بلبرینگ های مصرف خودرو
نحوه سفارش
نماد اعتماد

ساماندهی رسانه های بر خط

logo-samandehi

برنامه اندروید

نظر شما در مورد سایت؟

خوب
خیلی خوب
متوسط
بدنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 137

 

بیرینگ های که در ماشین آلات حفاری معادن به کار می روند، عموماً باید شرایط کاری شواری را تحمل نمایند. در این شرایط، عملکرد مناسب و عمر طولانی بیرینگ، نقش مؤثری در کاهش هزینه های جاری دارد. به عنوان یک نمونه از موفقیت های بیرینگ های NSK در شرایط کاری دشوار ماشین آلات حفاری، می توان به تجربه معدن روباز RWE در Hambach آلمان اشاره نمود.

در این معدن، هر روز ماشین حفاری “Excavator 290” تا ۲۴۰ هزار تن زغال سنگ را حمل می کند و یا با استفاده از سطل بزرگ ۱۳۰ تنی خود، حجم بالایی از باطله را حفر می کند که توسط تسمه نقاله به بخش پخش کننده منتقل می گردد. ۴ تسمه نقاله مرکزی که در این قسمت قرار دارند، در شرایط دشوار به کار خود ادامه می دهند. این شرایط کاری دشوار نه تنها به دلیل حجم بالای مواد در حال انتقال، بلکه به دلیل کار ۲۴ ساعته در هر هفت روز هفته در شرایط محیطی خشن شامل گرد و خاک و رطوبت می باشد. در این شرایط است که رولربیرینگ های بشکه ای NSK به اوپراتورهای معدن کمک می کنند تا ساعات کاری مفید “Excavator 290” را به بیشترین مقدار ممکن برسانند.“Excavator 290” این معدن که ۲۴۰ متر طول، ۴۰ متر عرض، ۱۰۰ متر ارتفاع و ۱۴۰۰ تن وزن دارد، از انتهای دهه ۱۹۷۰ مشغول به کار است. ایده استفاده از بیرینگ های NSK با نیاز به کاهش هزینه های نگهداری از بزرگ ترین ماشین این معدن، ایجاد گردید. به همین منظور از دو بیرینگ بشکه ای NSK با قطر خارجی ۵۰۰ میلی متر و رینگ داخلی مخروطی در قسمت درام محرک تسمه نقاله استفاده گردید.

این بیرینگ ها، طبق یک جدول زمان بندی از پیش تعیین شده در بازه های به خصوصی تعویض می گردند. در بررسی های صورت گرفته بر روی بیرینگ خارج شده، مشخص گردید که علی رغم ۶ سال کار مداوم در شرایط سخت و بدون نگهداری و روانکاری، بیرینگ NSK در شرایط بسیار خوبی قرار دارد.

از جمله دلایل عملکرد بالای این بیرینگ ها، می توان به کارایی نشت بندها، کیفیت بالای گریس های استفاده شده توسط شرکت NSK و استفاده از فولاد STF در تولید این بیرینگ ها اشاره نمود. فولاد STF، فولادی است که تحت عملیات حرارتی ویژه ای قرار می گیرد که دستیابی به مقدار بهینه آستنیت در فولاد را مقدور می سازد. در صورت استفاده از روانکار تمیز، عمر بیرینگ های ساخته شده از فولاد STF دو برابر بیرینگ های معمولی است. در محیط کاری آلوده (نظیر شرایط کاری “Excavator 290”) این نسبت تا ده برابر هم افزایش می یابد.ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 8 اسفند ماه، 1395   پرینت

مرتبط باموضوع :

 اهمیت انتخاب بلبرینگ در عملکرد گیربکس  [ جمعه، 7 ارديبهشت ماه، 1397 ] 438 مشاهده
 بلبرینگ سازی تبریز نیازمند همت مسئولین است  [ چهارشنبه، 18 دي ماه، 1392 ] 3791 مشاهده
 آشنایی با استاندارد EAC  [ دوشنبه، 2 بهمن ماه، 1396 ] 609 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب