:بلبرینگ:بیرینگ:نیدل بیرینگ:یاطاقان: :بلبرینگ:بیرینگ:نیدل بیرینگ:یاطاقان:

View Hardware
لیست قیمت
کاتالوگ ها
لیست بلبرینگ های مصرف خودرو
نحوه سفارش
نماد اعتماد

ساماندهی رسانه های بر خط

logo-samandehi

برنامه اندروید

نظر شما در مورد سایت؟

خوب
خیلی خوب
متوسط
بدنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 137

نسل های بلبرینگ های چرخ خودرو بنا به نیاز و طراحی متفاوت است

نسل صفر "Generation0" یا رولبرینگ های مخروطی این نوع بلبرینگ در محور جلو ماشین کلاسیک استفاده می شود، و هم اکنون بر روی محورهای غیر محرک ماشین های مدرن استفاده میشوند.دو بلبرینگ در موقعیت آینه وجود دارد. آنها باید روانکاری، مهر و موم شده و سپس در طول نصب تنظیم شود.نصب آنها نیاز به تخصص داشته وعموما توسط تراشکار با تجربه انجام میگیرد زیرا نیاز به تنظیم و اندازه گیری فاصله مناسب دو رولبرینگ از اهمیت بالایی در طول عمر آنها و همچنین عملکرد آنها دارد.

رولبرینگ های مخروطی  نسل صفرنسل یک : Generation1

از ترکیب دو رولبرینگ مخروطی در یک واحد بلبرینگ های نسل یک به وجود آمد به همین دلیل نسل اول توسعه ی غلتک مخروطی است .لبرینگ های نسل یک از قبل روان کننده، مهر و موم شده است و می تواند توسط سفت کردن تنظیم شوند، که باعث افزایش گشتاور. تنوع دیگر نسل اول واحد تحمل ساچمه ها است که در دو نوع بال و رولر بنا به نیاز طراحی شده اند .بنابراین این بستگی به خواسته های خودرو ساز دارد. در اینجا رولر وزن بیشتری را حمل می کنم و سیستم بال اصطکاک کمتری را در اختیار میگذارد.معمولا در خودرو های سواری که سرعت و مصرف سوخت اهمیت دارد از سیستم بال و در وانت و کامینوت و خودرو های باری از سیستم رولر استفاده میشود.علاوه بر این، با شروع از نسل اول، ممکن است یک رمزگذار مغناطیسی را در حلقه ی مهر و موم قرار دهیم.رمزگذار مغناطیسی یک سیگنال سرعت چرخشی یا خواندن چرخش چرخ را برای سیستم ABS، ESP یا ASR فراهم می کند.

نسل یک بلبرینگ های چرخ سیستم بالنسل یک بلبرینگ های چرخ سیستم رولر

بلبرینگ های نسل دو :Generation2

حاوی فلنج برای اتصال آن به دیسک ترمز و چرخ، یا به طور مستقیم به محور خالص متصل است. در اینجا چیزی خاص است،بلبرینگ نسل دو را در یک موقعیت محور در کمربند نگه می دارد.بلبرینگ در طول تولید با استفاده از یک فرآیند به نام تشکیل مداری تنظیم می شود.این به معنای کار کمتر برای مکانیک است.بنابراین کار سریعتر انجام می شود.

بلبرینگ های چرخ نسل دو

نسل سه : Generation3

در نسل سوم بلبرینگ های چرخ ما در هر طرف یک فلنج داریم.یک فلنج بر روی گیره ثابت است و دیگری به دیسک ترمز و چرخ متصل است.بنابراین  می توان حتی زمان بیشتری را در زمان نصب صرفه جویی کنیم.یک کابل نیز در اکثر این بلبرینگ ها وجود دارد و کابل برای چیست
این اتصال برای سنسور یکپارچه ABS است که سیگنال سرعت چرخش برای ABS، ESP، ESR و غیره را فراهم می کند.

نسل سوم بلبرینگ های چرخ بدون کابل ABSنسل سوم بلبرینگ های چرخ با کابل ABS

نسل چهار : Generation4

در نسل چهارم از یکی دیگر از طرح های ویژه ای بهره می برد که دارای یک اسپینین صفحه ثبت شده است. اسپیلین صفحه قدرت را از طریق شفت درایو به بلبرینگ چرخ انتقال می دهد و باعث افزایش 50 درصدی گشتاور در اندازه طراحی می شود. و همراه با یک مهرو موم ویژه یا کاسه نمد به نام LFT است. این سیستم باعث راحت تر چرخیدن بلبرینگ میشود و حد اکثر گشتاور را در اصطکاک کم در اختیار میگذارد.که باعث چرخشش طول می کشد برای خیلی طولانی تر. مقاومت کمتر و کارآمدتر.

نسل چهارم بلبرینگ های چرخ به همراه کاسه نمد LFT

و در انتها برای هر مدل خودرو جدید، خودروساز یک درایو چرخ دار را تولید می کند که بهترین راه حل برای نیازهای تولید است. مهم نیست که آن نسل سوم، دوم یا اول است. اهمیت مهم این است که بلبرینگ های چرخ به طور کلی یک جزء مهم ایمنی است. آنها مسئول ساخت ایمن وسیله نقلیه در جاده هستند. و بلبرینگ ها باید قادر به اداره نیروهای بزرگ باشند؛ وزن وسیله نقلیه، در هنگام شتاب، در هنگام ترمز، و هنگام چرخاندن گوشه های گرد و دور زدن تحمل کند.

یکی از رایج ترین دلایل اینکه چرا بلبرینگ باید جایگزین شود، ضربه زدن به جلو را نشان می دهد.و چگونه میتوانم متوجه شوم که بلبرینگ از کار افتاده است و نیاز به تعویض دارد؟
نقص بلبرینگ چرخها صرفا به دلیل ضربه زدن به جلو، فاکتورهای دیگری وجود ندارد؛ جاده های بد، حوضچه ها و غیره. و احتمالا چند مایل طول خواهد کشید تا متوجه سر و صدا شوید، اما مراقب باشید، لزوما نیازی به تعویض بلبرینگ نیست، می تواند هر جزء دیگر، مانند لاستیک و یا قطعات شاسی باشد.

 نسل صفر Generation0 رولبرینگ های مخروطی نسل یک Generation1 ترکیب دو رولبرینگ مخروطی در یک واحد بلبرینگ نسل دو Generation2 نسل سه Generation3 نسل چهار Generation4 LFT حد اکثر گشتاور را در اصطکاک کم ABS ESP ESR چرا بلبرینگ باید جایگزین شود نقص بلبرینگ چرخ

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 6 ارديبهشت ماه، 1397   پرینت

مرتبط باموضوع :

 ساخت اسلوینگ رینگ با قطر خارجی ۱۰ متر  [ يكشنبه، 8 اسفند ماه، 1395 ] 1384 مشاهده
 بلبرینگ ایران یکی از 100 برند برتر جهان  [ چهارشنبه، 18 دي ماه، 1392 ] 3712 مشاهده
 فروش ویژه محصولات شرکت بلبرینگ ایران IBC  [ سه شنبه، 17 اسفند ماه، 1395 ] 453 مشاهده
 توسعه تکنولوژی بیرینگ های مغناطیسی در صنایع نفت و گاز  [ يكشنبه، 8 اسفند ماه، 1395 ] 1898 مشاهده
 ابداع بلبرینگ ویژه ویلچر تنیسورهای معلول توسط شرکت NSK  [ يكشنبه، 8 اسفند ماه، 1395 ] 1385 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب