:بلبرینگ:بیرینگ:نیدل بیرینگ:یاطاقان: :بلبرینگ:بیرینگ:نیدل بیرینگ:یاطاقان:

View Hardware
لیست قیمت
کاتالوگ ها
لیست بلبرینگ های مصرف خودرو
نحوه سفارش
نماد اعتماد

ساماندهی رسانه های بر خط

logo-samandehi

برنامه اندروید

نظر شما در مورد سایت؟

خوب
خیلی خوب
متوسط
بدنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 137

گیربکس های بزرگ برای کاهش طراحی شده اند برای انتقال گشتاور بالا با کاهش سرعت ورودی بالا به سرعت خروجی مورد نظر.این بدان معنی است که یک جعبه دنده به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و یک قطعه معمولی از برای صنایع سنگین نوار نقاله، میلز، سنگ شکن و پمپ می باشد.چرخ دنده ها در سراسر گیربکس به دقت ساخته شده اند که نیاز به تکنسین های آموزش دیده برای جمع آوری و نصب دارند.برای یک گیربکس ساده - ساده نیست که مراحل زیادی داشته باشد، که ممکن است شامل چرخ دنده ها و دنده های دنده ای برای تغییر جهت جهت درایو / ورودی، و نیز چند چرخ دنده اسپلیکی نسبت های متفاوت برای دستیابی به خروجی مورد نظر باشد.

تعمیر و نگهداری گیربکس هاهدف این است که گیربکس  تا حد امکان به بی سر و صدا ترین شکل ممکن کار کنند. برای دستابی به ایت هدف، چرخ دنده های مارپیچ به طور کلی به عنوان چرخ دنده ها (یا متقاطع) مورد استفاده قرار می گیرند تا موجب کاهش صدای غلتک دنده شوند. همه ما به یاد "ناله" خودرو های گیربکس دستی خود افتاده زمانی که از دنده عقب استفاده میکنیم؟این همان حالت معکوس چرخ دنده است. چرخ دنده های هلیکال برای انتقال قدرت، دوام و عملکرد آرام عالی هستند، اما این طراحی ناقص است.

نا همراستایی شفت در گیربکس

همانطور که این چرخ دنده ها با یک زاویه تولید می شود، همیشه یک نیروی محوری وجود دارد که نیاز به توجه دارد. در برنامه های کاربردی که این بار محوری بسیار بزرگ می شود، چرخ دنده های سیلیکونی در جهت مخالف، اغلب به عنوان "چرخ دنده های نخی" شناخته میشوند.این طراحی نیازمند این است که:

  • افزایش سایز گیربکس.

 

  • دقت بیشتر در جمع اوری گیربکس

و

  • اضافه نمودن هزینه های بسیاری جهت افزایش دقت گیربکس


با این حال، در عمل، این طراحی دنده به بار محوری منجر نخواهد شد. در چرخ دنده های مجهز به مارپیچ ، بار محوری  باید توسط بلبرینگ پشتیبانی شود. اغلب، انتخاب بلبرینگ بر اساس ظرفیت حمل بار و عمر مفید بلبرینگ، بدون درک ضروری از بلبرینگ و طراحی بنیادی آن است. بلبرینگ های مختلفی در دسترس هستند، هر کدام دارای یک مجموعه منحصر به فرد از ویژگی های حمل بار هستند.این ویژگی ها باید همراه با مشخصات بار مصرف قبل از نصب، به وضوح درک شود.در اکثر وسیله ها، شفت نیاز به محل و همچنین توانایی چرخش دارد.

بارهای بلبرینگ می تواند شعاعی خالص، محوری خالص یا ترکیبی از دو باشد.به طور کلی، اکثر وسیله ها ترکیبی از این دو هستند.بلبرینگ برای بارهای مختلف طراحی شده است و بیشترین توانایی ترکیب باری را دارند.مثلا یک بلبرینگ شیار عمیق برای جابجایی بارهای شعاعی طراحی شده است، اما قادر به پشتیبانی از برخی از بار محوری است و از این رو برای استفاده در یک موتور الکتریکی عالی است زیرا این بلبرینگ روتور را به طور مثبت قرار می دهد. در این مثال نیز از عواملی از افزایش حرارتی شفت وجود خواهد داشت. برای از بین بردن خطر خرابی بلبرینگ، می توان از یک غلتک استوانه ای استفاده کرد. این نوع رولبرینگ در بسیاری از سایزها موجود است. این نوع رولر بیرینگ می تواند مورد استفاده قرار گیرد که اجازه می دهد تا حرکت محوری در داخل بلبرینگ را تحمل کند، در حالی که هنوز بار شعاعی حمل را حفظ نموده است.

خرابی دنده های مارپیچی در گیربکس


برخی از بلبرینگ ها نیز طراحی شده اند تا از ناپایداری و خروج از تنظیم جلوگیری کنند. این می تواند مفید باشد در جایی که امکان وجود دارد نشیمنگاه به اشتباه محور را جابه جا کند، و یا احتمال انحراف شفت وجود دارد. این بلبرینگ ها مشابه یك دنده ی دندانه دار، دارای مزایا و معایب است.

در مورد  رولر بیرینگ های کروی غلتک، توانایی بی نظم در حالی که اجازه چرخش بدون مصالح بار با ظرفیت بار است عالی است. این بلبرینگ ها دارای یک طراحی بسیار عالی برای استفاده در یک تسمه نقاله هستند زیرا همیشه در حفظ هماهنگی دقیق دشوار است و بارگذاری شعاعی اعمال شده معمولا بالا است. علاوه بر این، این بلبرینگ ها همچنین توانایی قرار دادن شفت را با محاسبه بارهای محوری کوچک را دارد.

ناسازگاری یا نزول به یک غلتک کروی است که به سبب طراحی داخلی آن، سازگاری با راندمان نورد وجود دارد. تصور کنید که سعی کنید بشکه شراب را به پایین تپه رول کنید - احتمالا رول مستقیم نیست. در داخل غلتک کروی تحمل - عناصر نورد تمایل به چرخش و اسلاید، افزایش درجه حرارت عاملهای مهمند. مولفه مهم که هماهنگ سازی عنصر نورد را حفظ می کند قفس است. بدون قفس، عناصر نورد آزاد می شوند، و منجر به شکست فاجعه بار می شود.ناکارآمدی نورد یک غلتک کروی با توجه به رتبه بندی سرعت در هر کاتالوگ تولید کنندگان بلبرینگ می تواند به راحتی مقایسه شود.

خرابی رولربرینگ های غلطکی کاسه ای

سرعت بلبرینگ ها را باید نسبت به اندازه کلی بررسی کنید از طریق قطر داخلی -قطر خارجی و ارتفاع بلبرینگ.این سرعت را برای بلبرینگ های شیار عمیق، رولربرینگ های غلتکی استوانه ای، حتی رولر برینگ های غلتک مخروطی مقایسه کنید و این احتمال وجود دارد که سرعت برای غلتک کروی به طور قابل توجهی کمتر باشد.رتبه بندی سرعت بر اساس یک استاندارد است که نیاز به بار خاصی دارد با استفاده از بلبرینگ قادر به حفظ دمای پیشنهادی در این سرعت محدود میباشیم.برخی از تولید کنندگان دارای سرعت مرجع هستند که با سرعت محدود متفاوت است.با این وجود، اندازه گیری اساسا یکسان است.
خرابی دنده های شانه ای در گیربکس ها
گیربکس ها اغلب از بلبرینگ های کروی  یا غلطک نصب شده استفاده میکنند در شفت کاهش سرعت کم است که جالب میباشد از دیدگاه استفاده از بلبرینگ.گیربکس ها با طراحی دقیق هستند.مشبک دنده، عقب کشیدن و هم ترازی برای حیات دنده و عملیات قابل اعتماد ضروری است.طراحی شفت باید این دقت را بدون انحراف حفظ کند. از هماهنگی نشیمنگاه بلبرینگ باید اطمینان حاصل شود که شفت مورد نیاز دقت دنده را حفظ می کند.
شکست قفسه بلبرینگ های شیار عمیق
با توجه به این محدودیت های دقت، به نظر می رسد عدم دانش مهندسی بنیادی در مورد انتخاب بلبرینگ وجود دارد . این وسایل نیازی به توانایی نامناسب ندارد . احتمال دارد که بار محوری بارگیری باشد و نیروهای جداسازی چرخ دنده برای حفظ حداقل بار باربری برای حفظ تماس نورد حفظ شود.ناکارآمدی نورد درونی و بارگذاری شعاعی ناکافی می توانند با بارگذاری محوری همراه شوند که منجر به شکست زودرس بلبرینگ می شود.
خرابی قفسه های رولربیرینگ های مخروطی
بلبرینگ ایده آل برای یک تسمه نقاله که در یک گیربکس استفاده می شود ممکن است بهترین گزینه باشد. بلبرینگ که به طور خاص طراحی شده است قادر به ترکیب ترکیبی از بار شعاعی و محوری همراه با بار بار که حداقل نیازهای بارگیری را حفظ می کندغلطک مخروطی غالبا اغلب جایگزین عالی است اگر بلبرینگ کروی یا غلطکی شکست قبل از موعد بخورد میتوان با ارائه خدمات کافی در برنامه های گیربکس از این رویداد جلوگیری کرد.اهمیت انتخاب بلبرینگ در عملکرد گیربکس هدف این است که گیربکس تا حد امکان به بی سر و صدا ترین شکل ممکن کار کنند افزایش سایز گیربکس دقت بیشتر در جمع اوری گیربکس اضافه نمودن هزینه های بسیاری جهت افزایش دقت گیربکس بار محوری بلبرینگ

ارسال شده در مورخه : جمعه، 7 ارديبهشت ماه، 1397   پرینت

مرتبط باموضوع :

 شرکت NTN-SNR نسخه جدیدی از گریس NLGI Grade 3 را عرضه نمود  [ دوشنبه، 23 مرداد ماه، 1396 ] 382 مشاهده
 کی بی سی - کره جنوبی  [ شنبه، 11 فروردين ماه، 1397 ] 458 مشاهده
 خرابی برینگها، علت و روش پیشگیری  [ دوشنبه، 19 تير ماه، 1396 ] 408 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب