• Active Topics  Back Forward Stop Play

مقایسه 69349/10 برندهای حامد،FAG،KOYO،PFI

ارسال پست
delazar
مدیر کل سایت
پست: 15
تاریخ عضویت: جمعه نوامبر 10, 2017 3:31 am

مقایسه 69349/10 برندهای حامد،FAG،KOYO،PFI

پست توسط delazar » پنج شنبه اکتبر 10, 2019 9:37 am

تصویر
مقصود این مطلب مقایسه برندهای موجود در بازار برای بلبرینگ های مورد مصرف چرخ های خوردو پراید و تیبا میباشد.
این مقایسه بر اساس قیمت ، کیفیت و دردسترس بودن برند مورد نظر در بازار میباشد. تا مصرف کننده با اطلاعات کافی و بدون سردرگمی اقدام به انتخاب کالای مورد نظر خود کند.
در وضع فعلی بازار تهران با توجه به مشکلات اخیر واردات اجناس از کشور های اروپایی و برندهای مطرح و همچنین نرخ ارز که موجب رشد بی قانون قیمت ها شده برند های چینی یکی از انتخابات اصلی مشتریان میباشد.
این پست اختصاصا به بلبرینگ چرخ جلو پراید مدل پایین به شماره فنی 69349/10 جهت برند های چینی حامد و pfi اختصاص دارد و در ادامه مقایسه با برندهای مطرح جهان KOYO و FAG نیز صورت میگیرد.
لازم به ذکر است هر دو این برند های HAMED و PFI جزو برندهای گرون چینی میباشد که هر کدام دارای مزیت ها و نقطه ضعف های خاص خود هستند.
تصویرتصویرتصویرتصویر

برند حامد یا حمید یا اسپرینگ که واردات یک شرکت تجاری به نام شرکت تجارت بلبرینگ حامد میباشد با بسته بندی بسیار ساده در برند حامد و مرتفع کردن این نقطه ضعف در برند حمید و اسپرینگ با لیست قیمت مشخص و کیفیت قابل قبول و مهمتر از همه گارانتی کیفیت که موجب در دست داشتن بازار خودرو های داخلی در این بازه زمانی شده یکی از انتخابات مطمعن جهت ایتم مورد نظر است با توجه به حضور 10 ساله مداوم در بازار و بازخورد تجربی مکانیک ها از کیفیت و جوابدهی در حال حاضر بهترین انتخاب برای برندهای ارزان میباشد.
نا گفته نماند شرایط گرانتی شرکت مقداری پیچیدگی دارد ولی مصرف کنندگان با تجربه این برند برای جلوگیری از ضرر احتمالی در هنگام خرید حتمی به تاریخ واردات بلبرینگ که بر روی بدنه به صورت کد درج شده توجه کرده و هنگام قبول بلبرینگ مورد ایراد از مکانیک حتمی تمام اجزاء بیرینگ به جز ساچمه را طلب کرده تا بتوانند جایگزین بلبرینگ خراب را از وارد کننده طلب کنند.
برخلاف بسته بندی ضعیف برند حامد کیفیت محصول ساخت چین توانایی رقابت با برندهای اروپای شرقی مانند رومانی و چک را دارد. فولاد آلیاژی با کیفیت ، ماشین کاری دقیق ،چنگ نگه دارنده ساچمه استاندارد همگی عوامل کیفیت بالای این برند میباشد.
البته به دلیل کیفیت بالا و ظاهر ضعیف بعضی فروشندگان سود جو از کلمات فارسی روی بسته بندی سوء استفاده کرده و این برند را ساخت ایران معرفی مینمایند که این خود سوء استفاده از مصرف کننده میباشد.
تصویر
برند مورد بحث بعدی pfi میباشد . که با بسته بندی جذاب و درج نام امریکا بر بروی جعبه و همینطور فراوانی و در دسترس بودن در بازار انتخاب بعدی مصرف کنندگان است ولی به دلیل حساسیت نصب ایتم مورد نظر و نداشتن گارانتی میزان نارضایتی مصرف کننده به مراتب بیشتر از برند حامد میباشد.البته باز سود جویی در این برند نیز مطرح میباشد که بعضی فروشندگان این برند را محصول امریکا مینامند و باعث فریب مصرف کننده می شوند.
مقایسه جدولی
PFI مورد مقایسه HAMED
ارزان رو به بالا قیمت ارزان رو به بالا
ندارد گارنتی یک سال یا صد هزار کیلومتر
متوسط رضایت مصرف کننده خوب
خوب فراوانی در بازار خوب
خوب بسته بندی ضعیف
تصویر
تصویر

مقایسه برندهای KOYO و FAG کره در مورد این شماره فنی:
برندهای مورد بحث جزو برندهای مطرح دنیا میباشند که مقایسه فنی و ظاهری در مورد آنها کار بیهوده ای میباشد زیرا هر دو این برندها هم از نظر فنی هم از نظر ظاهری تمامی استانداردهای آمریکا و اروپا را از سازمان WBT (WORLD BEARING TRADE) سازمان تجارت جهانی بلبرینگ اخذ نموده اند.

تنها هدف از مطرح نمودن این دو برند در این مقاله روشن نمودن بعضی از زوایای پنهان خرید در بازار ایران جهت سهولت در خرید مصرف کنندگان میباشد.
تصویرتصویر

از نظر کیفیت و قیمت هر دو این برندها در یک سطح میباشند و تقریبا 40 تا 50 درصد از برندهای مورد مقایسه بالا گرانتر هستند. کیفیت این بلبرینگ ها به قدری با برندهای چینی متفاوت است که هر شخصی حتی اشخاصی که در زمینه فنی سررشته ندارند میتوانند تفاوت کیفیت را احساس کنند.

تنها بحثی که می توان اینجا مطرح کرد در دسترس بودن و نحوه خرید میباشد.
به دلیل وجود اجناس تقلبی در بازار خرید این دو برند از فروشندگان با ریسک بالایی همراه است بنابراین تاکید اکید میشود در صورتی که قصد خرید این دو برند را دارید حتمی از فروشندگان قابل اطمینان خود خرید را انجام داده تا مورد سوء استفاده اجناس تقلبی قرار نگیرید. از نظر فراوانی برند KOYO قابل دسترس تر میباشد زیرا از کاناهای مختلفی واردات آن انجام میگیرد ولی برند FAG فقط از دو کانال شرکت خدمات پس از فروش سایپا و یک واردکننده لوازم خودرو های سنگین وارد میشود.
تقلب برند KOYO از برند FAG سخت تر میباشد زیرا مارک برند KOYO به صورت حک عمیق داخل فولاد در حین پروسه ساخت انجام میشود ولی برند FAG به صورت چاپ بعد ساخت انجام میشود که البته فلسفه شرکت FAG جهت اینگونه سیستم مارکینگ ایجاد کمترین فشار به بلبرینگ و جلوگیری از شکست ساختار آن در حین عملیات مارکینگ است .
با این توضیحات کاملا مشخص است که انتخاب برند KOYO در شرایط فعلی بازار کم ریسک تر میباشد.

شرکت بلبرینگ دل آذر تنها شرکتی میباشد که اقدام به کارشناسی اصالت کالای خریداری شده شما مینماید تا از صحت اصالت کالای خود اطمینان کامل را حاصل نمایید.


حال با توضیحات بالا انتخاب بین این برندها بسیار آسان تر بوده و مصرف کننده با دید باز تری میتواند خرید خود را انجام دهد.

تیم آنلاین شرکت بلبرینگ دل آذر
تامین کننده برندهای حامد ، حمید ، اسپرینگ ، PFI ، KOYO و FAG
02133903719
02133113774ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان