تاریخ : يكشنبه، 8 اسفند ماه، 1395
موضوع : خبر,جهان

ابداع بلبرینگ ویژه ویلچر تنیسورهای معلول توسط شرکت NSK

در این پروژه که با مشارکت انیستیتو تکنولوژی توکیو و آژانس ورزش ژاپن انجام گرفته است، بیرینگ ویژه ای برای چرخک ویلچرهایی که توسط تنیسورهای معلول در مسابقات ورزشی استفاده می شوند، ابداع شده است. به منظور دستیابی به تکنولوژی ساخت این بیرینگ ها، شرکت NSK مطالعات گسترده ای بر روی بیرینگ های چرخک ویلچرهای تنیسورهای معلول انجام داده و پارامترهایی از قبیل سرعت، بار، ضربه، شتاب گیری و کاهش سرعت این بیرینگ ها را در مسابقات واقعی و جلسات تمرینی مورد بررسی قرار داده است.

این اطلاعات به منظور تعیین شرایط بهینه بیرینگ مورد استفاده قرار گرفته و بر مبنای آن ها، نمونه اولیه بیرینگ مورد نظر تولید شده است. سپس نمونه اولیه به منظور کاهش وزن و اتلاف انرژی ناشی از اصطکاک، اصلاح گردیده است.

همچنین بیرینگ های جدید قادر به تحمل شوک های ناشی از حرکت ناگهانی بازیکنان بوده و چابکی حرکت آن ها را در هر چهار جهت جلو، عقب، چپ و راست تسهیل می نمایند. این بیرینگ ها توسط تنیسورهای معلول کشور ژاپن مورد استفاده قرار گرفته و عملکرد آن ها تأیید شده است.

مجموعه تلاش های صورت گرفته در این پروژه، منجر به تولید بیرینگ های جدیدی شده که استفاده از آن ها، افزایش احساس رضایت ورزشکاران معلول را در پی داشته است و این احساس رضایت در تعیین نتیجه مسابقات ورزشی، از اهمیت بالایی برخوردار است.


منبع این مقاله : :بازرگانی بلبرینگ دل آذر
آدرس این مطلب : http://delazar-bearing.com/27/ابداع-بلبرینگ-ویژه-ویلچر-تنیسورهای-معلول-توسط-شرکت-NSK/