:بلبرینگ:بیرینگ:نیدل بیرینگ:یاطاقان: :بلبرینگ:بیرینگ:نیدل بیرینگ:یاطاقان:

View Hardware
لیست قیمت
کاتالوگ ها
لیست بلبرینگ های مصرف خودرو
نحوه سفارش
نماد اعتماد

ساماندهی رسانه های بر خط

logo-samandehi

برنامه اندروید

نظر شما در مورد سایت؟

خوب
خیلی خوب
متوسط
بدنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 137
MPZ GPZ URB FLT

عبارت بلبرینگ یا تماس غلتشی ،یاتاقان بی مالش و یاتاقان غلتشی همه معرف آن رده بلبرینگ هایی  هستند که بار اصلی را اجزای با تماس غلتشی،و نه مالشی انتقال میدهند.در اغاز حرکت بلبرینگ غلتشی ، مالش حدود دو برابر مالش در زمان حرکت است، با این حال در برابر مالش در آغاز حرکت بلبرینگ لغزشی ناچیز است.مقدار بار، سرعت و گرانروی روانساز به هنگام کار،بر ویژگی های مالشی بلبرینگ غلتشی اثر دارد.اگر چه خطا ست که بلبرینگ غلتشی را بی لغرش پنداریم ولی این واژه در صنعت رایج است.

از دید طراح مکانیک بررسی یاتاقان بی مالش نسبت به مباحس دیگر از چند وجه فرق دارد.چونکه بلبرینگ ها از پیش طراحی و ساخته شده را میگزینید. مساله متخصص طراحی بلبرینگ غلتشی ،طراحی گروهی قطعه شامل اجزای یاتاقان غلتشی است. این اجزا باید چنان طراحی شوند که درون فضایی از پیش تعیین شده جا زده شوند باید چنان طراحی شوند که توانایی تحمل بار با ویژگی های معین را داشته باشند و تازه باید چنان طراحی شوند که با شرایط معین عمر مقبول بکنند.پس این متخصصان باید :بار خستگی ،گرمای مالش ،محیط خورنده ،مسایل علم حرکت ،خواص مواد، روانسازی تلرانس های ماشین کاری نصب کاربرد ،هزینه و نکات دیگر را بررسی کنند متخصصان یاتاقان های غلتشی با بررسی همه این عوامل به مصالحه ای می رسند که بنا به داوری شان پاسخ خوبی به مساله است.

با گزری بر گونه های بلبرینگ آغاز میکنیم و میبینیم که نمیتوان عمر بلبرینگ را به شکل قطعی بیان کرد.توزیع آماری عمر را معرفی می کنیم که به قوت توزیع weibull است. معادلات قطعی مفیدی برای بار به عمر در هر اعتماد پذیری ثابت داریم و محک دفترچه راهنما را در عمر محک معرفی میکنیم .

رابطه عمر و اعتماد پذیری حاصل آمار weibullاست. روابط عمر به اعتماد پذیری ترکیبی از روابط آماری و قطعی است.که به طراح روش یافتن محک بار از کتابچه راهنما را از روی عمر و بار خواسته شده می آموزد.

هر بلبرینگ ساچمه ای بار محوری هم تحمل میکند و یک بار محوری  واحد در هر دور آسیبی بجز آسیب بار شعاعی واحد وارد میکند ،چنانکه باید بار شعاعی خالص معادل را پیدا کنیم که همان آسیب ناشی از بار مرکب شعاعی و محوری را وارد میکند.بعد بارگذاری متغیر پله ای و پیوسته را پی می گیریم و بار شعاعی خالص معادل که همان اسیب ها را میرساند تعیین میگردد. بارگزاری آونگی هم گفته خواهد شد.

با این کار ، ابراز بررسی گزینش یاتاقان های ساچمه ای و غلتک استوانه ای را داریم.مساله نا همراستایی هم به طور کمی پیگیری میشود .

بلبرینگ های غلطک مخروطی پیچیدگی هایی دارند که تجارب ما به درک آنها کمک میکنند.

ما با داشتن ابزارهایی یافتن محک های بار در جداول  راهنما،تصمیم میگیریم و برمیگزینیم و با اجرای داوری طرح ،اعتماد پذیری بلبرینگ را مشخص میکنیم.روانسازی و نصب،پیش در آمد این فصل را پایان میدهد.برای جزئیات بیشتر ،کتابچه راهنمای سازندگان را باید به کار برد.

1-انواع بلبرینگ :

بلبرینگ ها را برای تحمل بارهای شعاعی خالص ، بارهای محوری خالص یا ترکیبی از ان دو می سازند.واژگان فنی و چهار عضو اصلی یاتاقان های ساچمه ای را در شکل میبینیم .این عضو ها ،حلقه بیرونی،حلقه درونی ساچمه ها یا اجزای غلتنده و جداساز هستند.برخی یاتاقان های ارزانتر جداساز ندارند.حال انکه وظیفه مهم جدا کردن و جلوگیری از مالیدن ساچمه ها را به هم دارند.

 

 

برخی بلبرینگ های استاندارد که توسط تولید کنندگان ساخته میشود در شکل بالا نشان داده شده است.

بلبرینگ ساچمه ای یک ردیفه  شیار عمیق single row deep groove bearingبار شعاعی ومقداری بار محوری تحمل میکند.برای جا زدن ساچمه ها داخل رینگها حلقه درونی را دور از مرکز میکنند.سپس ساچمه ها را از هم جدا کرده چنگ را جا میزنند.

بازديد : 1087 بار نمايش يافته است .

کلمات کليدي : : MPZ GPZ URB FLT